Bufki – hit modowy wiosna 2021

Bufki wracają i to w wielkim stylu, tylko jak je nosić? Czy pasują do każdej sylwetki? Jedno jest pewne- to jeden z najgorętszych hitów nadchodzącego sezonu.

Bufki na ramionach pojawiły się w modzie pierwszy raz w latach 80-tych i teraz na nowo podbijają wybiegi mody. Projektanci dodają je nie tylko do bluzek ale również do sukienek, w niektórych modelach są one całkiem okazałe, natomiast w innych są ozdobnym marszczeniem lub też bufiastym rękawem. Pięknie prezentują się we wzorach a nawet koronkach.

A gdzie i komu pasują bufki? Niestety kobiety o obfitych biustach i szerokich ramionach nie powinny decydować się na bufki, dlatego, że optycznie mogą one jeszcze powiększać te obszary. Kobiety głównie o figurze przypominającej gruszkę mogą spokojnie pozwolić sobie na bufki nawet te dość obszerne tak, żeby nie zaburzyć proporcji, wtedy nieco obszerniejsze biodra równoważą się z ramionami. Jeśli chodzi o okazje, na które można sobie pozwolić na bufki, to tutaj nie ma reguły. Bufki pojawiają się w casualowych bluzkach czy też sukienkach ale także i na wieczór śmiało możemy sobie pozwolić na kreację z nieco nawet obszerniejszymi bufiastymi rękawami.

Bluzki z bufkami

Bluzki z bufkami są zarówno w casualowym stylu jak i eleganckim, śmiało można sobie na nie pozwolić wychodząc na spacer, na spotkanie z przyjaciółmi czy też do pracy. Mogą być ozdobione jakąś aplikacją czy też w jednolitym kolorze.

Wieczorowe i casualowe sukienki z bufkami

Bufki mogą dodawać nonszalancji i charakteru, dlatego też projektanci zdecydowali się umieszczać je zarówno w wieczorowych kreacjach jak i takich casualowych, idealnych na co dzień. Zwiewna, lekka sukienka w kwiaty z bufiastymi rękawami będzie dodawała elegancji codziennym spacerom czy spotkaniom z przyjaciółkami, natomiast bufiaste rękawy w prostej, eleganckiej sukience dodadzą jej charakteru i nonszalancji.